top of page

Çocuğunuz öğrenme güçlüğü çekiyorsa, işiniz oldukça zor ama çözümsüz değil.

Eğitim bilimcilerin yaptığı testler sonucunda öğrenme güçlüğü çeken çocukların çoğunlukla normal üstü, hatta bazılarının üstün  zekaya sahip oldukları tespit edilmiştir. Yetenekleri gizli bu çocuklar sahip oldukları zekalarını kullanamadıkları için okulda başarısız olmakta veya normalin altında performans sergilemektedir. 

Öğrenme güçlüğü çekmek çocukların hareketli, hiper aktif olmasından kaynaklanmaz. Toplumumuzda bu yönde oluşmuş yanlış bir kanı bulunmaktadır. Okullarda öğrenmeye karşı direniş içinde olan çocukların yanı sıra sakin şekilde dersleri dinleyen, derslere katılım gösteren çocuklarda da öğrenme güçlükleri yaşanmaktadır.

 

Öğrenme güçlüğü çeken çocuklara Dahi beyinler zeka ve yetenek geliştirme merkezinde uygulanan özel teknik ve metodlarla, dikkat ve düşünme becerilerinin gelişmesi sağlanmaktadır.

Oyun temelli hazırladığımız eğitim programı çocukların eğlenirken zekalarını doğru şekilde kullanmasını öğreniyorlar. Çalışmalar öğrenme sistemini aktif bir şekilde çalıştırarak, çocukların ders başarısını arttırır. Kendilerine kazandırılan öz güven ile öğrenmeye ve araştırmaya meraklı, fikir üretebilen bireyler oluyorlar. 

Bize ihtiyaç duyduğunuz anda, biz yanınızdayız

bottom of page