Eğitim sistemi değişmeli

12/31/2016

Zekanın bir zeka testinden elde edilecek IQ derecesiyle ölçülemeyecek kadar karmaşık olduğu bir gerçektir. Günümüzde artık kişilerin tek tip bir zeka ölçümlemeleriyle zeka sınırları çizilememektedir. Teknolojinin gelişmesiyle modernize olan eğitim sistemi aslında yüzyıllı aşkın süredir değişmeden uygulanmaktadır. Artık geçmişin metodları ile günümüzün çocuklarını gelecek yıllara doğru şekilde yetiştiremeyiz.  

Üstelik ufak yaşlarda zekanın geliştirilebilir ve değişebilir olduğunu düşünürsek, belli yaşlarda yapılan ölçümlemeler bizlere aldatıcı sonuçlara inandırabilir. Bu nedenle psikologların gözlemleri sonucunda ortaya çıkan çoklu zeka kavramı, kişilerin sahip oldukları değişik beceri, yetenek potansiyellerini keşfetmek ve geliştirmek için düzenlenmiştir.

Beyinde dikkatin, hafızanın, mantık ve kıyaslamaların kontrol edildiği bölgeler belirli disiplinlerle geliştirilebilmektedir. Buda uygulamalı eğitimlerle mümkündür.

Dahi beyinler zeka ve yetenek geliştirme derneği, merkezinde sunduğu farklı ve özel etkinliklerle çocukların eğlenirken zihinsel, bilişsel olarak gelişmesini sağlar. 

 

 

 

Please reload

Tanıtılan Yazılar

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Son Paylaşımlar

December 12, 2016

Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara