top of page

Bize ihtiyaç duyduğunuz anda, biz yanınızdayız

EBEVEYN KÖŞEMİZE

HOŞ GELDİNİZ

 

Sayın Anne ve Babalar,

Eğitim sisteminin bozuk, yetersiz veya istenen şekillerde olmadığından hepimiz şikayet ediyoruz. Çevremizdeki hemen herkesten artık eğitimlerin farklılaşması ve çocuklara yaratıcılık katacak şekilde düzeltilmesi gerektiğiyle ilgili yakınmalar duyuyoruz. Peki bu bozuk, çarpık sistemi kuranlar, varlığını devam ettirmesini sağlayanlar ve onu bulduğu her fırsatta eleştirenler kimler? Sen, ben yani yine Bizleriz ama değişim için neler yapıyoruz?

 

Genelde birçoğumuz eğitimin okul ve öğretmenlerle alakalı bir kavram olduğunu düşünmektedir. Unutmayın; Eğitim okul, aile ve sosyal çevrenin katkılarıyla oluşan ve insanların yaşamları boyunca ve hatta yaşamının son anına kadar devam eden bir süreçtir.

 

Çocukların eğitiminde okul öncesi ve ilkokul yılları bilişsel ve zihinsel gelişim için oldukça önemlidir. Okul öncesinde alınan doğru ve planlı destek eğitimlerin, çocukların gelişimde ve IQ kapasitesinde artışlarında önemli bir rol oynadığı eğitim bilimciler tarafından yapılan testler ve araştırmalar sonucunda ortaya çıkarılmıştır.

İki (2) yaşından itibaren çocukların beyinleri hızlı bir gelişim içindedir. Çocukların sekiz (8) yaşına kadar beyinsel gelişimini büyük ölçekte tamamladığını unutmamamız gerekir. O nedenle okul öncesi ufak yaşlarda verilen eğitimler, çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimi için oldukça önemlidir.

 

Bazı ebeveynler çocuğunun ilgi ve yeteneklerini okul öncesinde keşfederken, bazıları ilköğretimde, bazıları daha sonraki yıllarda fark eder. Ama çoğunlukla bu yetenekler erken yaşlarda keşfedilmediğinden kayba uğramaktadırlar. Ve hatta bazıları hiç keşfedilemeden yok olmaktadır.

Dahi Beyinler Zeka ve Yetenek Geliştirme Merkezinde birbirinden güzel ve değişik Atölye çalışmaları çocukları bekliyor.

Türkiye'de bir ilk!

Atölye çalışmaları çocukların karakter yapılarına yönelik ufak gruplarda yapılmaktadır. Çünkü bizim önceliğimiz çocuklarınızın gelişmesidir. Grup çalışmaları öncesinde çocukları tanıma amaçlı tek kişilik özel adaptasyon eğitimi uygulanarak, çocukların karakter özelliklerine uygun gruplarla çalışması sağlanmaktadır.

 

Hatırlatma yapalım:

Farklı yerlerde, en iyi eğitim size sunuluyor olsa bile, çocuklarınızın 20-25 kişilik sınıflarda çoğunlukla kapasitesinin altında öğrenecek, doğru şekilde gelişemeyecektir. Bununfarkına vardığınızda ise zaman kaybetmiş olacaksınız.

Dahi Beyinler Zeka ve Yetenek geliştirme merkezinde uyguladığımız çocuklara özel eğitimler sayesinde çocuklar oynayarak, eğlenerek öğreniyor ve gelişiyor.

Dahi Beyinler derneğine isteyen herkes üye olabilir.  Lütfen, üyelik için başvuru formunu doldurunuz.

Dahi Beyinler

Zeka ve Yetenek Geliştirme Derneği

Oyun temelli
Dahi beyinler yetenek gelişim programı çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimi için idealdir.

​​Oyunlarla eğlenerek, zeka oyunları eğitimi alan çocuklar, problemler karşısında farklı  ve özgün stratejiler geliştirirler; hızlı ve doğru karar alırlar; sistematik bir düşünme yapısı geliştirirler; bireysel, takım halinde ve rekabet ortamında çalışma becerilerini ilerletirler.

 

Araştırmalar beynin nöroplastik yani esnek ve gelişebilir bir yapıda olduğu ve sınırsız bir öğrenme kapasitesine sahip olduğunu gösteriyor. Zihinsel yetenekleri geliştirme de en etkili yolun da oyunla öğrenme olduğu tespit edilmiştir.  Evet, sizi duyar gibiyiz. Çocuklar her yerde oynayabilir bunun için para, zaman harcamaya, özel bir eğitim almaya ne gerek var? 

 

Tüm ailelerin yaptığı düşünce hatası budur. Bizim ve eğitim bilimcilerin kast ettikleri sistemli ve belirli bir disiplin içinde çalışması ve buna paralel de zihinsel, bilişsel becerilerinin gelişmesidir.

Amerikalı nöropsikoloji uzmanlarına göre yapılan testler sonucunda belirli süre doğru ve sistematik şekilde satranç ve zeka oyunlarıyla vakit geçiren çocukların IQ seviyelerinde önemli oranlarda artışların olduğu belirlenmiştir. Bunları destekleyecek birçok araştırma ve test raporları mevcuttur.

 

Dahi beyinler zeka ve yetenek geliştirme merkezindeki tüm çalışmalar özellikle okul öncesi çocukların bilişsel ve bilimsel gelişimine yöneliktir. Çocuklar için oluşturduğumuz oyun temelli robotik, kodlama, eğlenceli matematik atölyeleri okul öncesinden itibaren çocuklarımızın erken yaşlarda bilimsel ve matematiksel algılarının oluşturularak farklı boyutlarda düşünebilen yaratıcı, üretken bireyler olarak eğitim hayatında yer almasını sağlamaktır.

    

Dahi Beyinler Yetenek Gelişim ProgramıÇocuklarınızın okul dışında oyun temelli eğitimlerle yetenekleri doğrultusunda zihinsel ve bilişsel olarak gelişmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. 

Bu konuda çocuk sahibi ailelere yönelik de çalışma atölyeleri ve eğitim seminerleri düzenlenmektedir.

Okul öncesi

çocuklar için özel eğitim çalışmaları

Dahi beyinler yetenek gelişim programını indir

Her çocuk başarılı olabilir, ama nasıl?

Özel teknik ve metodlarla tüm çocukların dikkat ve düşünme becerilerinin gelişmesini sağlayıcı çalışmalar yapıyoruz. Çocuklar değişik yollardan, farklı boyutlarda ve çok yönlü düşünmeyi öğreniyorlar. Bu çalışmalar sonucunda çocukların ihmal edilen sözel becerileri de gelişiyor.

Özellikle öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklar, dahi beyinler zeka ve yetenek geliştirme eğitimlerinde eğlenirken zekalarını kullanmasını öğreniyorlar. Kendilerine  kazandırılan öz güvenleri sayesinde öğrenmeye ve araştırmaya meraklı bireyler oluyorlar.

bottom of page