top of page

HAKKIMIZDA

Dahi Beyinler Zeka ve Yetenek Geliştirme Derneği, çocuklarınızın içindeki gizli dahiyi keşfetmenize yardımcı olmak amacıyla eğitime gönüllü bir grup öğretmen arkadaşın bir araya gelmesiyle İstanbul Beylikdüzü adresinde kurularak, faaliyetlerine başlamıştır.

Dernek tüzüğünü buradan okuyabilirsiniz

Dahi Beyinler derneğine isteyen herkes üye olabilir.  Lütfen, üyelik için başvuru formunu doldurunuz.

Beylikdüzü bölgesi dışındanda taleplerin olması nedeniyle dahibeyinler eğitim merkezinin yeni bir yapılanmaya gitme zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır.  Bu nedenle ulaşımı oldukça rahat bir lokasyon olan Merter'de hizmete başladık. Sizlerden gelen taleplere göre şekillenen eğitim hizmetlerimiz, sadece okul öncesi 3-7 yaş arası çocuklara da hizmet vermek için Avcılar'da yeni bir okulu hizmete sokmuştur. 

Dahi beyinler zeka ve yetenek geliştirme merkezlerini yurt çapında yaygınlaştırma düşüncesindeyiz.

Siz de girişimci bir ruha sahipseniz ve ülkemizin geleceği çocuklarımıza hizmet ederken kazanmak istiyorsanız, bizi arayabilirsiniz.

Biz ve eğitim kadromuzdaki öğretmenlerimiz,

"Her çocuk ayrı bir yetenektir" diyerek çocuklarınızın sahip oldukları yetenek potensiyelini ortaya çıkarmak ve gelişmesine yardımcı olmak amacındadır.

Günümüz eğitim kurumları, çocuklara okullarda ezbere dayalı eğitim vermektedir. Her ne kadar özel okullarda çocuklara sosyal aktivite imkanları sunuluyor gibi gözükse de akademik başarıyı hedefleyen okulların çocukların sosyal gelişimini göz ardı etmektedir.

İki (2) yaşından itibaren çocukların beyinleri hızlı bir gelişim içindedir. Çocukların sekiz (8) yaşına kadar beyinsel gelişimini büyük ölçekte tamamladığını unutmamamız gerekir. O nedenle okul öncesi ufak yaşlarda verilen eğitimler, çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimi için oldukça önemlidir.

Bazı ebeveynler çocuğunun ilgi ve yeteneklerini okul öncesinde keşfederken, bazıları ilköğretimde, bazıları daha sonraki yıllarda fark eder. Ama çoğunlukla bu yetenekler erken yaşlarda keşfedilmediğinden kayba uğramaktadırlar. Ve hatta bazıları hiç keşfedilemeden yok olmaktadır.

Dahi Beyinler, bu ezberci zihniyetten sıkılan ailelerin çocuklarının sahip oldukları yetenek potensiyellerini,  oyun destekli eğitimlerle ortaya çıkarımak ve geliştirmek amaçlı bir birinden eğlenceli atölyeleri çocukların ve velilerin kullanıma sunmuştur. Okul sonrasında çocuklarımıza destek amaçlı sunulan Atölye çalışmaları kendi konularında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.

 

En önemlisi, size sunduğumuz atölye çalışmaları çocuklarınıza özel ufak gruplarda yapılmaktadır.

Hangi dönemde olursa olsun, eğitime yeni başlayan miniklerimize, önce bire bir oryantasyon eğitimi veriliyor. Adaptasyon sonrasında çocuğunuzun karakter yapısına göre belirlenen, kendine uygun minik gruplarla çalışmasını sağlıyoruz.

Çocuklarınıza sunduğumuz bu özel eğitim sisteminde çocuklar oynayarak, eğlenerek öğreniyor ve gelişiyor.

Çocuklara yönelik Atölye çalışmalarını yanı sıra belirli zamanlarda Aileleri bilgilendirici eğitim seminerleri ve etkinliklerle de düzenlemektedir.

Ayrıca değişik konularda çocukları eğlendirme amaçlı turnuvalar, yarışmalar ve  etkinlikler de yapılmaktadır.////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Nasıl aynı zevklere sahip değilsek,

aynı zekaya ve aynı yeteneklere de    sahip değiliz.

Bu nedenle çocuklarımızın

aynı şekilde öğrenmesini beklemek, onlara yapılan haksızlıktır.

Haberiniz

olsun:

Akıl ve Zeka oyunları haberleri

 

Bu konularda en güncel haberleri, turnuva duyurularını ve paylaşımları buradan takip edebilirsiniz... 

 

Teknoloji tasarım,

Bilim ve Robotik uygulama haberleriBu konularda en güncel haberleri, turnuva duyurularını ve paylaşımları buradan takip edebilirsiniz... 
 

Bunu biliyormuydunuz?

 

Sistemli ve doğru şekillerde çalışmayla beyinde meydana gelecek yapısal değişiklikler sonucunda çocuklarınızın IQ ve EQ skorları önemli oranda değişebilir, artabilir.

Zeka ve Yetenek Gelişimi

ile ilgili videoyu izleyebilirsiniz

Okul öncesi

çocuklar için özel eğitim çalışmaları

bottom of page