top of page

                      Çocuklara ve Ailelere yönelik

           tanıtım, atölye çalışmaları, seminerler, toplantılar ve yarışmalar   

AMACIMIZ ÇOCUKLARA VE  AİLELERİNE REHBER OLMAK

Sivil toplum hareketi olarak organize olan Dahi beyinler zeka ve yetenek geliştirme derneği, çocuklara ve ailelerine yönelik bir çok etkinliğe ev sahipliği yaptığı gibi değişik kurumlarla yaptığı iş birliği sonucunda değişik organizasyonların düzenlemesinde katkı da bulunmuştur. 

Çocuklara ve Ailelerine yönelik etkinlikler için SPONSORLARIN desteğine ihtiyacımız vardır. Sizlerde etkinlik alanlarımızdan birine maddi ödül, yer, malzeme vs. gibi ihtiyaçlarımız doğrultusunda derneğimize ayni destek verebilirsiniz. Ücretsiz eğitimlerde gönüllü eğitimci olabilirsiniz. Genel bilgilere BAĞIŞ ve DESTEK bölümünden ulaşabilirsiniz. 

ETKİNLİK ALANLARIMIZ:

Zeka ve Yetenek

Akıl ve Zeka Oyunları

Spor yarışmaları 

Kültür ve Sanat

Bilim ve Teknoloji

Yaratıcılık ve Girişimcilik

Geçmiş Etkinlikler

Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası

29-30 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul Beylikdüzü'nde Sevinç Koleji ve Dahi Beyinler Zeka ve Yetenek Geliştirme Derneğinin iş birliğinde düzenlendi.

Desteklerinden dolayı Sevinç eğitim kurumlarına teşekkür ederiz.

İstanbul geneli Mangala Turnuvası

İlkokul ve Ortaokul öğrencilerinin yarıştığı Mangala turnuvasına Silivri'den Kartal'a kadar İstanbul genelinden öğrencilerin katılımıyla Bahçeşehir Sevinç Koleji kampüsünde gerçekleşti.  

Atatürk Kupası Satranç Turnuvası

12-13 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Beylikdüzü'nde Dahi Beyinler Zeka ve Yetenek Geliştirme Derneğinin etkinlik salonunda düzenlendi.

Starcity AVM Satranç Turnuvası 11-12 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul Bahçelievler'de düzenlendi.

Dahi Beyinler Zeka ve Yetenek Geliştirme Derneği ile Starcity AVM işbirliğinde düzenlenen turnuva 6 - 14 yaş arası dört farklı kategoride 180 sporcu ile gerçekleşti. 

Marinturk AVM Çocuk Şenliği Satranç Turnuvası tüm katılımcı çocuklara hediye paketi ve madalya dağıtımıyla son buldu.

İstanbul'un bir ucu olan Pendik sahilinde marinada düzenlenen 200 kişi kapasiteli satranç şenliği etkinliğinde tek amaç satranç oynamak ve eğlenmekti. Değişik aktivitelerle eğlenen çocuklara hediye paketi sunuldu. 
Satranç turnuvası, Ana okulu ve 8 - 14 arası yaş kategorilerinde yapıldı. Her kategoride dereceye giren sporcular Kupa, madalya, hediye çeki ve Dahi Beyinler Zeka Yetenek Geliştirme Merkezinde kullanmak üzere eğitim bursu ile ödüllendirildi. 
Pendik bölgesinde çocuklara ve gençlere yönelik düzenledikleri satranç turnuvası için Marinturk yetkililerine, satranç turnuvasına verdikleri desteklerinden dolayı Yıldız Holdinge teşekkür ederiz.

Dahibeyinler, CoderDojo ile kodlama öğreniyor etkinliğimize sponsor olduğu için Netsparker Ltd. şirketine teşekkür ederiz 

2017 İstanbul küçükler takım satranç turnuvası Beylikdüzü bölgesi satranç maçları, 04-05 Mart tarihlerinde Dahi beyinler zeka ve yetenek geliştirme derneği etkinlik salonunda yapıldı.

Sevinç Eğitim kurumlarına bağlı okullarda 25 Şubat 2017 tarihinde Çocuklar ve Ailelerine yönelik Zeka oyunları şenliği düzenlendi. 
Zeka oyunları şenliğinde, çocukların okullarda öğrendiği Akıl ve Zeka oyunları ailelere tanıtıldı. Oyun tabanlı zeka oyunları eğitiminin çocuklar için kazanımları anlatıldı. Zeka oyunları hakkında bilgi sahibi olan aileler, seçilen değişik oyunları çocukları ile birlikte oynayarak hoşça vakit geçirdiler. Eğitimlerinde akıl ve zeka oyunlarını bir model olarak uygulayan Sevinç eğitim kurumlarını kutluyor, diğer eğitim kurumlarına da örnek olmasını diliyoruz.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik, ücretsiz Scratch programlama eğitimleri ile çocuklar kodlama öğreniyorlar, bilgisayar üzerinden hayallerini gerçekleştirme imkanı buluyorlar. 

Aileler çocuklarıyla birlikte türk zeka ve strateji oyunu Mangala ile tanıştılar. Oynama kurallarını öğrendiler, Mangala Federasyonu turnuvaları hakkında bilgilendiler.

Sunum sonrasında aileler çocuklarıyla mangala oynayarak eğlendiler.

Türkiye'de bir ilk

Robotik eğitim akademisinin ufak yaş gurupları için geliştirdiği BİLGİSAYAR OLMADAN KODLAMA eğitimlerini Dahi beyinler merkezimizde uygulamaya başladık. Çocuklar için özel hazırlanmış kodlama eğitimlerinde çocuklar eğleniyor, öğreniyor, üretiyor.

Çanakklae şehitleri ansına düzenlenen Satranç turnuvası Beylikdüzü Belediyesi sponsorluğunda Beylicium AVM'de düzenlendi. Satranç turnuvası 8-10-12 yaş kategorilerinde düzenlendi. Turnuvaya katılan 200 çocuk bir arada düşünme odaklı strateji oyunu satranç oynayarak eğlendiler. Tüm çocuklara hatıra madalyası ile birlikte Atatürk'ün NUTUK kitabı hediye edildi. 

Maç aralarında çocuklar AVM 'de ücretsiz sinama, tiyatro ve diğer etkinliklerede katılma imkanı buldular. Aileleriyle farklı ve eğlenceli bir gün geçirdiler

16 Nisan 2017 günü 8-12 yaş arası çocuklara yönelik Kodlama eğitimi Eğitim yeri Beylikdüzü merkez

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen 23 Nisan Satranç turnuvası 22-23 Nisan günleri Beylikdüzü Dahi Beyinler Zeka ve Yetenek Geliştirme Derneği etkinlik salonunda yapıldı.

Turnuva 12 yaş altı tüm çocukların katılımına açık düzenlenmiştir.  

Turnuva günü çocuklar ve aileleri ile birlikte bahar pikniği yapılmıştır.

Dahi Beyinler zeka ve yetenek geliştirme derneğimiz, çocuklar için düzenlenen Kiddie Festivaline akıl ve zeka oyunları etkinlikleri ile katıldı. Bir çok ailenin derneğimizi tanımış olması ve övgü dolu sözler sarf etmesi bizleri oldukça memnun etti. 

İstanbul Mayıs 2017 Mangala Eğitmenliği uygulama eğitimleri 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü Beylikdüzü Dahi Beyinler Zeka ve Yetenek Geliştirme Derneğinin ev sahipliğinde Beylikdüzü merkezimizde yapıldı. 

"Dahi Beyinler, CoderDojo ile kodluyor." 14 Mayıs Pazar günü Sertifika Töreni. Bu etkinlik, Netsparker sponsorluğunda gerçekleşmiştir. Kendilerine teşekkür ederiz.

14 Mayıs pazar, Anneler gününde bir araya gelerek, kodlama yapan çocukların aileleri birlikte piknik yaptılar. Çocuklar yaptığı projelerini annelerine sundular.  

Bidosk izci liderleri gözetiminde doğa içinde yapılan spor ve değişik aktivitelerle çocukların eğlenerek, öğrenmesi sağlanırken Dahi Beyinler Zeka Ve Yetenek Geliştirme Derneği öğretmenlerinin sunacağı Akıl ve Zeka oyunları ile çocuklar farklı düşünme becerileri kazanması, motor becerilerinin ve kinetik zekalarının gurup oyunlarıyla geliştirmesi sağlanmıştır.

30 Eylül - 1 Ekim 2017 tarihlerinde 2. Kademe Mangala Eğitmenliği eğitimleri, Dahi Beyinler Zeka ve Yetenek Geliştirme Derneğinin Beylikdüzü merkezinde yapıldı. Eğitimlere daha önce 1. Kademe belgesi olan marmara bölgesinden eğitmenler katılmıştır.  

15 Ekim tarihinde 6-7 yaş çocuklara ücretsiz kodlama eğitimi verilmiştir.

19 Ekim tarihinde 8 yaş ve üstü çocuklara yönelik ücretsiz kodlama eğitimi düzenlenmiştir.

28 - 29 Ekim  tarihlerinde 29 Ekim Cumhuriyet kupası satranç turnuvası düzenlenmiştir.

Doğa içinde çocuklar değişik etkinliklerle eğlenirken satranç ile beyinlerini de yarıştırmışlardır.  

mangala29ekimturnuva2.jpg

Eğitim döneminde Beylikdüzü merkezimizde 8 yaş ve üstü çocuklara ücretsiz scratch ile Robotik ve Kodlama  eğitimi verilmiştir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı,

Mangala Turnuvası Mareşal Fevzi Çakmak ilkokulunda yapıldı. 

Gün boyunca değişik etkinliklerele eğlenen minikler, mangala oynayarak düşünme becerilerini de geliştirdiler.

bottom of page