Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Özel Yetenekli Çocuklarda Görülür mü ?

11/02/2016

 

 

 

 

Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu olan çocukların başarılı olması oldukça zordur. Başarı için yoğunlaştırılmış dikkat kaçınılmazdır. Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu normal insanlarda olduğu gibi üstün zekalı ve özel yetenekli çocuklarda da görülebilir. Dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu konularında uzmanımız sizleri aydınlatıyor.

 

Teknoloji çağında elektronik iletişim araçlarını kullanmadan olmaz. Çocuklarımız da, tüm yetişkinler gibi tablet, bilgisayar, televizyon gibi elektronik cihazlar arasında kendilerine sanal bir dünya yaratarak zihinsel becerilerinin performanslarını da düşürmektedirler. Teknolojinin yanı sıra çocukları mutlu etmek adına odaları oyuncaklarla doldurmak, onları gerçek anlamda mutsuz ettiği gibi dikkat dağınıklığına sebep olmaktadır. Displin koyma şekilleri hiperaktiviteyi tetikleyen diğer bir faktör olarak gösterilebilir. 

 

Eğitim bilimcileri ve nörologların çalışmaları sonucunda zekanın bir kısmı kalıtımsal olarak çocuklara aktarıldığı ama aile içi etkileşim ve çevresel faktörler zekanın gelişiminde oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle ufak yaşlarda alınan yeteneklerin gelişimine yönelik dikkat arttırıcı destek eğitimler çocukların algı ve zekalarının oldukça üst düzeye çıkabildikleri, gözlemlenmiştir.Dahi beyinler zeka ve yetenek geliştirme derneği, merkezinde sunduğu farklı ve özel etkinliklerle çocukların eğlenirken zihinsel, bilişsel olarak gelişmesini sağlar. 

 

www.dahibeyinler.org

https://www.facebook.com/dahibeyinlerdernegi

 

 

 

Please reload

Tanıtılan Yazılar

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Son Paylaşımlar

December 12, 2016

Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara